Stereomikroskopy pro průmysl

Použití stereomikroskopů

Stereomikroskopy jsou mikroskopy, speciálně určené pro pozorování trojrozměrných neprůhledných i průhledných předmětů. Oproti klasickým mikroskopům, které jsou určeny k pozorování preparátů, se liší zejména podstatně větší hloubkou ostrosti, která při pozorování umožňuje prostorový efekt, tedy laicky řečeno, že v mikroskopu trojrozměrný předmět vidíme opravdu trojrozměrně, a dalším zásadním rozdílem je výrazně nižší zvětšení.

Maximální zvětšení stereomikroskopů

Zatímco laboratorní mikroskopy pro pozorování preparátů mají obvykle zvětšení do 1000x nebo do 1500x, obvyklé maximální zvětšení stereomikroskopů je 45 - 50x (toto lze samozřejmě zvýšit použitím volitelného příslušenství, tedy okulárů a/nebo předsádek, ale i s jeho použitím dosahuje stereoskopické mikroskopy maximální zvětšení někde okolo 200x, čímž se ani nepřiblíží maximálnímu zvětšení laboratorních mikroskopů).

Rozdíl v pozorování a zobrazení mezi laboratorním mikroskopem a stereomikroskopem

S tím souvisí i rozdíl ve způsobu pozorování mezi laboratorními a stereoskopickými mikroskopy: laboratorní mikroskopy obvykle slouží k pozorování detailní struktury pozorovaného předmětu, zatímco stereoskopické mikroskopy díky nižšímu zvětšení umožňují pozorování "celku", ukazují více komplexní pohled na pozorovaný předmět. Například pokud kontrolujeme kvalitu plastových výrobků, můžeme pozorovat vadu, například ve formě bubliny, a vidíme tuto bublinu celou, a ještě i její okolí z plastu, který je bezvadný.

Rozdělení stereoskopických mikroskopů podle typu zvětšení

a) stereomikroskopy se skokovým zvětšením

b) stereomikroskopy s plynulým zvětšením (ZOOMem)

Rozdělení stereoskopických mikroskopů podle typu osvětlení

a) stereomikroskopy s halogenovým osvětlením (zabrvené dožluta)

b) stereomikroskopy s LED osvětlením (bílé, "denní")

Pozorování s polarizací - stereomikroskop s polarizačním zařízením

Vybrané stereoskopické mikroskopy lze dokompletovat Kruhovým osvětlením z optických vláken s polarizačním zařízením KOOV 2109-PZ 150W, které umožňuje kromě pozorování při běžném (halogenovém či LED) osvětlení i pozorování v polarizovaném světle. Toto zařízení eliminuje nežádoucí odlesky a stíny a tím výrazně rozšiřuje možnosti vašeho mikroskopu, jelikož umožňuje pozorovat i lesklé objekty, které jsou při běžném osvětlení neviditelné. Typickým příkladem jsou například vady ve výrobcích z plastu, lesklé kovové předměty, umělá střeva atp.

Kruhové osvětlení s polarizací KOOV 2109-PZ 150W Arsenal   Eliminace nežádoucích odlesků pomocí polarizačního zařízení v Kruhovém osvětlení KOOV 2109-PZ 150W Arsenal

Další přídavná osvětlení, tzv. studené světlo - Husí krky, Kruhová osvětlení, najdete ZDE...

 

Pokud se  vám nechce porovnávat parametry, studovat význam odborných výrazů, zvažovat nejrůznější pro a proti, ale přesto chcete vybrat rychle a správně, máme pro vás výběr nejoblíbenějších a nejprodávanějších modelů, se kterými jsou jejich uživatelé spokojeni. A kromě toho pro rychlou orientaci i přehled jak vybrat průmyslový mikroskop pro různé průmyslové aplikace.

Potřebujete poradit Jak vybrat průmyslvoý mikroskop pro různé průmyslové aplikace? Více informací ZDE...

Jak vybrat průmyslový mikroskop pro různé průmyslové aplikace?

 

Nechce se vám studovat žádné informace a přesto potřebujete poradit, vysvětlit či pomoci s výběrem průmyslového mikroskopu? Můžete využít připravený formulář Blesková poptávka mikroskopů, který Vám pomůže formulovat Vaše požadavky na přístroje, na základě kterých Vám obratem zašleme nabídku nejvhodnějších mikroskopů.

Blesková poptávka průmyslových mikroskopů Arsenal

Nerozumíte-li významu některého pojmu, podívejte se do slovníčku pojmů a nebo nás přímo kontaktujte.

Doporučené stereomikroskopy pro průmysl

SZS 1002-T ZOOM

SZS 1040-T ZOOM

s těžkým stativem

SZP 10032-T-N ZOOM LED
s náklopnou hlavicí
Stereoskopický mikroskop se zoomem a trinokulární hlavicí Arsenal SZS 1002-T ZOOM stereomikroskop s těžkým stativem Arsenal SZS 1040-T ZOOM Stereomikroskop Arsenal s náklopnou hlavicí a zoomem SZP 10032-T-N ZOOM LED

Kvalitní optika se zoomem, prostorný stolek, okuláry pro pozorování s brýlemi, horní i spodní osvětlení. Pro pozorování trojrozměrných předmětů  v dopadajícím světle i některých preparátů v procházejícím světle. Očnice zaručují nerušené pozorování.

Cena a e-shop ZDE.

Kvalitní optika se zoomem, těžký stativ pro pozorování i objemnějších předmětů, okuláry pro pozorování s brýlemi. Očnice zaručují nerušené pozorování. Těžký stativ je velmi stabilní a umožňuje variabilitu nastavení díky několikabodovému fixování.

Cena a e-shop ZDE.

Špičkový stereomikroskop s náklopnou hlavicí a třetím tubusem pro připojení digitální kamery. Poměr zoomu 1:10, zvětšení 8 - 80x a planachromatické objektivy jsou vynikající optické parametry, které Vám zajistí ostrý a jasný obraz i u okrajů zorného pole a kvalitní fotografie. Příjemné je i větší zorné pole 22 mm a možnost nastavení úhlu nasvícení pozorovaného objektu. Při zaostřování u nejvyšších zvětšení oceníte i funkci jemného ostření, které umožňuje velmi precizní práci s detaily.

Cena a e-shop ZDE.

 • s trinokulární hlavicí pro připojení digitální kamery nebo fotoaparátu

 • s horním i spodním halogenovým osvětlením; bez možnosti nastavit velikost světelné skvrny

 • širokoúhlé okuláry, WFH 10x pro pozorování s brýlemi

 • zorné pole okulárů 20 mm

 • rozsah ZOOMu 1:6,7, zvětšení 7 - 45x

 • s achromatickými objektivy

 • bez irisové aperturní clony

 • s trinokulární hlavicí pro připojení digitální kamery nebo fotoaparátu
 • širokoúhlé okuláry, WFH 10x pro pozorování s brýlemi
 • zorné pole okulárů 20 mm
 • rozsah ZOOMu 1:6,7, zvětšení 7 - 45x                       
 • těžký stativ
 • s trinokulární hlavicí pro připojení digitální kamery nebo fotoaparátu
 • náklopná hlavice
 • ultraširokoúhlé dioptrické okuláry WFH 10x/22 mm pro pozorování s brýlemi
 • zorné pole oklárů 22 mm
 • rozsah ZOOMu 1:10, možnost aretace, zvětšení 8 - 80x
 • planachromatické objektivy
 • jemné a hrubé ostření
 • výkonné LED osvětlení

 

Všechny modely stereoskopických mikroskopů najdete na ZDE...

Stále z toho nejste moudří a nedokážete se rozhodnout, který mikroskop by byl pro Vás a Vaše průmyslové aplikace nejlepší? Využijte naší Bleskové poptávky mikroskopů a my Vám poradíme.

Blesková poptávka průmyslových mikroskopů Arsenal