Digitální průmyslové mikroskopy

Chcete si být jisti, že vyberete ten nejvhodnější digitální průmyslový mikroskop?
Abychom vám umožnili trochu nahlédnout pod povrch a pomohli pochopit, co je a co naopak není důležité si ujasnit a zvážit, pokud chcete vybrat digitální mikroskop správně, tedy tak, aby vám přinesl přesně to, co od něj očekáváte, připravili jsme pro vás názorného průvodce "7 tipů, jak vybrat váš digitální mikroskop, abyste svého rozhodnutí nemuseli později litovat".

Pokud se vám nechce porovnávat parametry, studovat význam odborných výrazů, zvažovat nejrůznější pro a proti, ale přesto chcete vybrat rychle a správně, máme pro vás výběr nejoblíbenějších a nejprodávanějších modelů, se kterými jsou jejich uživatelé z oblasti techniky a průmyslu spokojeni.
 

Podle typu objektu, který budete pozorovat, a typu optického systému obsahuje tato kategorie následující přístroje:

- průmyslové přímé mikroskopy (např. model LPT 3113i-T) - jsou obdobou laboratorních mikroskopů, avšak preparáty či objekty se pod nimi pozorují vždy bez krycího skla. Optika těchto přístrojů je totiž korigována právě na pozorování bez krycího skla. Vzhledem k umístění objektivů nad stolkem je možné pod průmyslovým přímým mikroskopem pozorovat pouze velmi tenké předměty - preparáty nebo velmi tenké výbrusy, řádově o výšce max. několika milimetrů.

- metalografické inverzní mikroskopy (např. model AM 2203-T) - jsou určeny pro pozorování plochých (tenkých i trojrozměrných, obvykle neprůhledných) předmětů, typicky například metalografických výbrusů. Umístění objektivů pod stolkem ponechává dostatek volného prostoru i pro výbrusy větších rozměrů, řádově o výšce 10 nebo i více cm. Tyto mikroskopy však, stejně tak jako i průmyslové přímé, umí zaostřit pouze velmi tenkou vrstvu, a proto vyžadují vždy plochý objekt, tedy tzv. výbrus. 
- polarizační mikroskopy (např. model POLAR 3403-T) - jsou určeny pro pozorování preparátů z oblasti výroby polovodičů, tištěných spojů, mineralogie, chemie apod., které jsou při běžném osvětlení neviditelné a vyžadují speciální osvětlení v polarizovaném světle.
- stereoskopické mikroskopy (např. model DSZS 1112-300 ZOOM LED) - jsou určeny pro pozorování trojrozměrných neprůhledných i průhledných předmětů při vrchním osvětlení při nižším zvětšení. Tyto mikroskopy mají speciální optický systém, který se vyznačuje zejména velkou hloubkou ostrosti, takže pozorovaný objekt uvidíte prostorově, podobně jako při pohledu lidským okem.

 

Potřebujete poradit Jak vybrat digitální mikroskop pro techniky a do průmyslu? Více informací najdete ZDE...

Jak správně vybrat digitální průmyslový mikroskop

Nechce se vám studovat žádné informace a přesto potřebujete poradit, vysvětlit či pomoci s výběrem průmyslového mikroskopu? Můžete využít připravený formulář Blesková poptávka mikroskopů, který Vám pomůže formulovat Vaše požadavky na přístroje, na základě kterých Vám obratem zašleme nabídku nejvhodnějších mikroskopů.

Blesková poptávka průmyslových mikroskopů Arsenal

Nerozumíte-li významu některého pojmu, podívejte se do slovníčku pojmů a nebo nás přímo kontaktujte.

Výběr mikroskopů vhodných pro využití v průmyslu

Digitální kameru k mikroskopu vyberte dle Vámi požadovaných parametrů ZDE

 

LPT 3113i-T POLAR 3403-T AM 2203-T DSZS 1112-300 ZOOM LED
Digitální laboratorní průmyslový technický mikroskop přímý LPT 3113i-T-DVC533

POLAR 3403-T


foto pro Vás
připravujeme
Digitální inverzní metalografický průmyslový mikroskop AM 2203-T-DV550 Digitální stereomikroskop se zabudovanou kamerou DSZS 1112-300 ZOOM LED

Přímý průmyslový mikroskop s nekonečnou optikou nové generace, ultraširokým, s o 25% větším zorným polem, výkonným osvětlením, skleněnou destičkou na stolku - můžete pozorovat bez podložního skla a ani sebemenší vzorek vám nepropadne. Praktický úchyt pro snadné přenášení. 

Digitální kameru k mikroskopu vyberte dle Vámi požadovaných parametrů ZDE

 

Polarizační mikroskop, se kterým je radost pracovat! Polarizační semiplanachromatické objektivy, výkonné a intenzivní 20W osvětlení, trinokulární hlavice, větší pracovní stolek, kompletní výbava. 

Digitální kameru k mikroskopu vyberte dle Vámi požadovaných parametrů ZDE

Metalografický mikroskop s planachromatickými objektivy s dlouhou pracovní vzdáleností (LWD), variabilním vstupním napětím, kompaktní velikostí, nízkou hmotností za rozumnou cenu . 

Digitální kameru k mikroskopu vyberte dle Vámi požadovaných parametrů ZDE

 

Stereomikroskop se zabudovanou kamerou CMOS 3 MPix. Kvalitní optika se zoomem, elegantní prostorný stolek, okuláry pro pozorování s brýlemi, moderní
a úsporný LED diodový osvětlovací systém, horní
i spodní osvětlení. Pro pozorování trojrozměrných předmětů v dopadajícím světle i některých preparátů v procházejícím světle. Očnice zaručují nerušené pozorování.

Cena a e-shop ZDE. 

 • přímý mikroskop pro pozorování plochých neprůhledných výbrusů a dalších předmětů, a také průhledných preparátů bez krycího skla

 • osvětlení v dopadajícím i procházejícím světle

 • s optikou korigovanou na nekonečno

 • s ultraširokoúhlými okuláry WFH 10x pro pozorování s brýlemi

 • zorné pole okulárů 22 mm, násuvný průměr 30 mm

 • se 4 planachro-matickými objektivy a otvorem v hlavici pro pátý objektiv

 • s kamerou do třetího tubusu se závitem      C-mount

 •  

 • se spodním polarizačním osvětlením a kompletní výbavou polarizačního mikroskopu

 • se speciální polarizační optikou

 • se 4 planachro-matickými objektivy

 • s kamerou do třetího tubusu se závitem C-mount 

 

 • inverzní mikroskop pro pozorování neprůhledných výbrusů a dalších předmětů

 • osvětlení v dopadajícím světle

 • s optikou korigovanou na nekonečno

 • se standardními širokoúhlými okuláry WF 10x

 • zorné pole okulárů 18 mm, násuvný průměr 23,2 mm

 • se 4 planachro-matickými objektivy

 • s kamerou do třetího tubusu se závitem C-mount

 • s horním i spodním LED osvětlením

 • rozsah ZOOMu 1:6,7, zvětšení 7 - 45x

 • širokoúhlé okuláry WFH 10x pro pozorování s brýlemi

 • zorné pole okulárů 20 mm

 • s kamerou zabudovanou v hlavici mikroskopu

 

Všechny typy digitálních průmyslových mikroskopů najdete na www.digitalni-mikroskop.cz ZDE.

Stále z toho nejste moudří a nedokážete se rozhodnout, který mikroskop by byl pro Vás a Vaše průmyslové aplikace nejlepší? Využijte naší Bleskové poptávky mikroskopů a my Vám poradíme.

Blesková poptávka průmyslových mikroskopů Arsenal