Průmyslové přímé laboratorní a polarizační mikroskopy

Přímé mikroskopy jsou takové mikroskopy, jejichž objektivy jsou umístěny nad stolkem a jsou tedy, kvůli omezenému prostoru mezi stolkem a objektivy, určeny pro pozorování buď zcela tenkých objektů, jako jsou například preparáty, nebo ne příliš vysokých objektů, řádově max. do výšky 1 cm. Podmínkou pro pozorování objektů o výšce do 1 cm je osvětlení zeshora, tedy koaxální osvětlení, vedené skrz objektiv (běžným osvětlením, umístěným pod stolkem by nebylo možné žádný předmět o tloušťce větší, než je tloušťka preparátu, prosvítit).

Některé objekty jsou při běžném halogenovém, osvětlení neviditelné, ať už z důvodu, že jsou lesklé, a vydávají tzv. prasátka, nebo proto, že jsou málo kontrastní. Pak přicházejí na řadu speciální metody mikroskopického pozorování, například pozorování s polarizací.

Pozorování s polarizací - mikroskop s polarizačním zařízením

Všechny přímé průmyslové a polarizační mikroskopy jsou již v základní sestavě vybaveny polarizačním zařízením, které umožňuje kromě pozorování při běžném (halogenovém či LED) osvětlení i pozorování v polarizovaném světle. Toto zařízení eliminuje nežádoucí odlesky a tím výrazně rozšiřuje možnosti vašeho mikroskopu, jelikož umožňuje pozorovat i lesklé objekty, které jsou při běžném osvětlení neviditelné. Typickým příkladem jsou například lesklé kovové předměty, vady ve výrobcích z plastu či nejrůznější roztoky.

 

Pokud se  vám nechce porovnávat parametry, studovat význam odborných výrazů, zvažovat nejrůznější pro a proti, ale přesto chcete vybrat rychle a správně, máme pro vás výběr nejoblíbenějších a nejprodávanějších modelů, se kterými jsou jejich uživatelé spokojeni. A kromě toho pro rychlou orientaci i přehled jak vybrat průmyslový mikroskop pro různé průmyslové aplikace.

Potřebujete poradit Jak vybrat průmyslvoý mikroskop pro různé průmyslové aplikace? Více informací ZDE...

Jak vybrat průmyslový mikroskop pro různé průmyslové aplikace?

 

Nechce se vám studovat žádné informace a přesto potřebujete poradit, vysvětlit či pomoci s výběrem průmyslového mikroskopu? Můžete využít připravený formulář Blesková poptávka mikroskopů, který Vám pomůže formulovat Vaše požadavky na přístroje, na základě kterých Vám obratem zašleme nabídku nejvhodnějších mikroskopů.

Blesková poptávka průmyslových mikroskopů Arsenal

Nerozumíte-li významu některého pojmu, podívejte se do slovníčku pojmů a nebo nás přímo kontaktujte.

Doporučené přímé průmyslov a polarizační mikroskopy pro průmysl

Hlavní funkcí přímých průmyslových mikroskopů je pozorování ve světlém poli, tedy při halogenovém osvětlení, samozřejmě u některých objektů v kombinaci s barevnými filtry, případně jednoduchou polarizací, která je jejich doplňkovou funkcí.

Hlavní funkcí polarizačních mikroskopů je pozorování v polarizovaném světle, a k tomuto účelu jsou vybaveny speciálními prvky, jako například křemenným klínem, slídovou destičkou, sádrovcovou destičkou, Bertrandovou čočkou atp. Doplňkovou funkcí polarizačních mikroskopů je i možnost pozorování ve světlém poli, tedy při běžném halogenovém osvětlení.

EPI-fluorescenční mikroskopy umožňují pozorování ve světle viditelné fluorescence, a, stejně jako při pozorování v polarizovaném světle, umožňují pozorovat objekty, které jsou při běžném osvětlení (ve světlém poli) neviditelné.

 

LPT 3113i-T POLAR 3403-T POLAR 3013i-T-PD  
Laboratorní technický průmyslový mikroskop přímý LPT 3113iA-T s nekonečnou optikou


POLAR 3403-T


foto pro Vás
připravujeme
Polarizační mikroskop Arsenal POLAR 3013i-T-PD  

Přímý průmyslový mikroskop s nekonečnou optikou nové generace, ultraširokým, s o 25% větším zorným polem, výkonným osvětlením, skleněnou destičkou na stolku - můžete pozorovat bez podložního skla a ani sebemenší vzorek vám nepropadne. Praktický úchyt pro snadné přenášení, speciální protiskluzové ovladače.

Cena a e-shop ZDE.

Polarizační mikroskop, se kterým je radost pracovat! Polarizační semiplanachromatické objektivy, výkonné a intenzivní 30W osvětlení, trinokulární hlavice, větší pracovní stolek, kompletní výbava. Atraktivní design.

Cena a e-shop ZDE.

 

Polarizační mikroskop s nekonečnou optikou pro zobrazení jemných detailů i okraje zorného pole, planachromatické objektivy s úpravou proti záchvěvu, navíc výkonné horní osvětlení, větší zorné pole 22 mm, jednoduchý systém výměny žárovky spodního osvětlení, trinokulární hlavice pro připojení digitální kamery nebo fotoaparátu.
Cena a e-shop ZDE.


 

 • přímý mikroskop pro pozorování plochých neprůhledných výbrusů a dalších předmětů, a také průhledných preparátů bez krycího skla

 • osvětlení v dopadajícím i procházejícím světle

 • s optikou korigovanou na nekonečno

 • s ultraširokoúhlými okuláry WFH 10x pro pozorování s brýlemi

 • zorné pole okulárů 22 mm, násuvný průměr 30 mm

 • se 4 planachro-matickými objektivy a otvorem v hlavici pro pátý objektiv

 • digitální kameru lze připojit ke třetímu tubusu pomocí závitu C-mount (na zvláštní objednávku)

 • se spodním polarizačním osvětlením a kompletní výbavou polarizačního mikroskopu

 • se speciální polarizační optikou

 • se standardnmi širokoúhlými okuláry

 • zorné pole okulárů 18 mm, násuvný průměr 23,2 mm

 • se 4 semiplanachro-matickými objektivy

 • digitální kameru lze připojit ke třetímu tubusu pomocí závitu C-mount (na zvláštní objednávku)

 • se spodním i vrchním polarizačním osvětlením a kompletní výbavou polarizačního mikroskopu

 • se speciální polarizační optikou korigovanou na nekonečno

 • s ultraširokoúhlými okuláry WFH 10x pro pozorování s brýlemi

 • zorné pole okulárů 22 mm, násuvný průměr 30 mm

 • s 5 planachro-  matickými objektivy

 • digitální kameru lze připojit ke třetímu tubusu pomocí závitu C-mount (na zvláštní objednávku)

 

 

 

Všechny modely přímých průmyslových, polarizačních a EPI-fluorescenčích mikroskopů najdete na www.mikroskopy-arsenal.cz ZDE.

Stále z toho nejste moudří a nedokážete se rozhodnout, který mikroskop by byl pro Vás a Vaše průmyslové aplikace nejlepší? Využijte naší Bleskové poptávky mikroskopů a my Vám poradíme.

Blesková poptávka průmyslových mikroskopů Arsenal